FC Nitra — FC ViOn Zlaté Moravce - Vrablé 1:1 (1:1)

Góly: 18. Faško (pokutový kop) — 21. Ďubek (pokutový kop).

FC Nitra: Šípoš — Magda, Podhorin (C), Joao Silva, Niemčaninov — Javorčić (80. Štefanec), Daniel Jesus — Gatarić, Faško, Chobot — Ristovski.

FC ViOn Zlaté Moravce - Vrablé: Pindroch — Tóth (66. Švec), Asanovič, Pintér, Brašeň — Sloboda, Duga — Hrnčár, Ďubek, Kovaľ (22. Gustavo) — Cmiljanič (59. Mészáros).

Rozhodca: Kráľovič — Hrčka, Jekkel.

Žlté karty: 86. Podhorin — 17. Pindroch, 58. Duga, 83. Brašeň.

Divákov: 816.

V stretnutí stredajšieho štvrťfinále Slovnaft cupu, v ktorom zápas skončil v riadnom hracom čase nerozhodne  1:1 sme v penaltovom rozstrele ťahali za kratší koniec.

Nitra vstúpila do zápasu aktívnejšie, keď v 11. minúte potiahol akciu po ľavej  strane novic v zostave Dmitrij Nemčaninov a jeho centrovanú loptu hlavičkoval Ristovski tesne nad bránu Pindrocha. Hosťom vychádzala taktika, keď hrozili hlavne po krídlach a centrovaných loptách do pokutového územia.

V 17.minúte po osi Gatarić - Ristovski, bol druhý menovaný faulovaný v šestnáske súpera a rozhodca nariadil pokutový kop, ktorý Faško chladnokrvne premenil. Hostia odpovedali o necelé tri minúty rovnakou mincou, keď sme neustrážili akciu po ľavej strane a záchrannú brzdu zatiahol až stopér Podhorín v pokutovom území. Ponúknutú penaltu bezpečne premenil kapitán hostí Ďubek. Hostia postupne hru vyrovnali a dostávali sa do pološancí, ktoré ale domáca obrana bez väčších problémov aj s brankárom Šípošom vyriešila.

V druhom dejstve sa zverenci trénera Demjanenka snažili prevziať iniciatívu. Gatarić nezištnou prihrávkou vysunul Chobota, ale skvele zareagoval gólman hostí, ktorý zmaril vyloženú šancu. V domácej zostave si zápas užíval Daniel de Jesus, ktorý svojou hrou viackrát roztlieskal publikum. V závere hracieho času mal šancu aj hosťujúci FC ViOn, gól však nepadol a tak sa zápas skončil nerozhodne.

V penaltovej lotérii mali viacej šťastia hostia, ktorí premenili všetky pokutové kopy, na našej strane zlyhal vo štvrtej sérii Faško.