MFK Zemplín Michalovce — FC Nitra 1:0 (1:0)

MFK Zemplín Michalovce: Kira — Vojtko, Konstantidis, Carrillo, Pino Soler — Grič — Kvocera (67. Kountouriotis), Savvidis, Žofčák (73. Danko), P. Kolesár — Sidibé (90.+2 Neofytidis).

Náhradníci: Dehtiar — M.Kolesár, Turík, Hovhannisjan.

FC Nitra: Šípoš — Šurnovský (71. Vrábel), Podhorin, Farkaš, Magda — Daniel Jesus (85. Danek), Faško — Chobot, Gatarič, Muleme — Ristovski.

Náhradníci: Kuciak — Fabiš, Javorčič, Joao Silva, Štefanec.

Rozhodovali: Smolák — Tomčík, Rozsbeck.

Žlté karty: 42. Savvidis, 83. P. Kolesár.

Červené karty: 90. Savvidis — 90. Farkaš.

Diváci: 1 204.

Prvá štvrťhodina hry uzimenému divákovi neponúkla zaujímavé ofenzívne predstavenie ani z jednej strany. Hralo sa teda bez vážnejšej šance.

V 19′ sa zrodil prvý dôležitý zákrok Šípoša, kedy Sidibé dostal loptu od Žofčáka. Minútu na to však Kvocera rozjasal hrdlá domácich fanúšikov, keď presne mierenou strelou k pravej žrdi poslal loptu za chrbát gólmana Šípoša (0:1).

V 31′ Nikola Gatarić skoro vyškolil všetkých súperových hráčov! Ako prvý urobil chybu Carrillo a kožu Michalovciam zachránil výborne pracujúci Jakub Grič!

V 36′ sa zrodila najväčšia šanca v zápase hosťujúcej Nitričky. Milan Ristovsky vypálil ostrú strelu, ktorú zastavila až ľavá žrď brankára Kiru. V 42′ musel Kira opäť zasahovať, tento krát musel kryť strelu Chobota.

V druhom polčase sa až do 60′ hralo medzi šestnástkami, potom však Peter Kolesár premrhal fantastickú možnosť! Na dvakrát si poradil s Magdom. Vošiel do šestnástky a v čase, kedy sa pred ním otvoril priestor, loptu nezmyselne napálil do nitrianskej hradby tiel.

V samom závere zápasu nastala veľká roztržka medzi oboma mužstvami po faule na Konstantinidisa. Farkaš a Savvidis si skočili do vlasov, čo malo za následok druhú žltú kartu pre Savvidisa a červenú pre Farkaša.