FC DAC 1904 Dunajská Streda
1:0
FC Nitra
0
Fortuna liga
0
30 nov 2019 13:30
MOL Aréna
0
o zápase
video 0

FC DAC 1904 Dunajská Streda — FC Nitra 1:0 (0:0)

Gól: 63. Divković.

FC DAC: Jedlička — Blackman, Oravec, Beskorovainyi, Davis — M. Vida, Ronan — K. Vida, Fábry (89. Šimčák), Divković — Ramirez.

Náhradníci: Száraz — Taiwo, Veselovský, Nagy, Malý, Čmelík.

FC Nitra: Šípoš — Kuník (46. Dubeň), Farkaš, Podhorín — Bilovský, Faško — Fabiš, Gatarić (71. Štefanec), Magda — Ristovski, Chobot (61. Šefčík).

Náhradníci: Kuciak — Fábry, Šimončič, Mikuš.

Rozhodovali: Kráľovič — Vorel, Žákech.

Diváci: 7 189.

Od úvodu stretnutia  sa snažili domáci , keď  sa do duelu pustili s maximálnym nasadením. Prvé centre a tlak však úspešné neboli. Dočkali sa aj zakončení od Ramireza, K. Vidu aj Beskorovainyiho, no ani pri jednom pokuse Šípoš nemusel zasahovať. V sedemnástej minúte sa Ronan pokúsil o technickú strelu, nebol však presný.

Až v 27. minúte  hostia ohrozili, jednalo sa o ich najväčší a jediný pokus v stretnutí, dlhý center takmer z vlastnej polovice kvôli luftu nezastavil Beskorovainyi, a tak sa do samostatného nájazdu dostal Gatarić, Jedlička ho však vychytal famóznym výbehom a zákrokom v jednom. V 44. minúte Divković vystrelil z uhla po pase do šestnástky, loptu však namieril priamo do stredu brány.Keďže to bolo všetko pre prvý polčas, tak ten sa uzavrel zákonitou a spravodlivou bezgólovu remízou.

Druhú polovicu zápasu odštartovala Nitra so striedaním. V 47. minúte  boli blízko ku gólu, po rohovom kope sa lopta odrazila k Divkovićovi, ktorý zakončil z obratu, nádejný pokus letiaci k ľavej žrdi Šípoš zneškodnil. V 54. minúte znovu pohrozili,keď po centri K. Vidu zakončil z prvej A. Fábry, Šípoš znovu stál na správnom mieste.

O minútu po peknej práci Blackmana vysunul Ramirez loptu M. Vidovi do nádejnej pozície, no on sa v gólovej pozícii trafil do lopty naozaj zle. V 59. minúte Ramirez po súboji s Bilovským padol v šestnástke, na čo rozhodca zareagoval penaltou. Loptu si na biely bod postavil Davis, zahral ju k ľavej žrdi, no presne túto stranu si zvolil aj gólman hostí, kvalitným zákrokom bol Davis vychytaný.

V 63. minúte Ronan výborným pasom vysunul do šestnástky Divkovića, ktorý sa uvoľnil popri brániacom hráčovi a tentokrát už nedal šancu zasahujúcemu gólmanovi — 1:0. O štyri minúty zase Ramirez dal loptu ako na podnose M. Vidovi, ktorý ju v tutovke nedokázal umiestniť do siete.  Centre aj naďalej lietali do šestnástky z každej možnej strany a Nitra mala čo robiť, aby každý jeden odvrátila.

V 82. minúte po centri z pravej strany Ramirez sklepol loptu pre K. Vidu, no náš maďarský útočník z prvej a vo vzduchu poslal v gólovej pozícii loptu tesne nad. O päť minút skórovali aj hostia, jednalo sa však o neuznaný gól kvôli ofsajdu. V nadstavenom čase sa ešte Ronan pokúsil dopraviť loptu takmer z polovice ihriska do čiastočne opustenej brány, no keďže to nebol dostatočne razantný pokus, tak sa stretnutie skončilo síce jednogólovým, no zaslúženým víťazstvom.

Peter Hyballa (FC DAC): „Máme za sebou veľmi náročný zápas. Vedeli sme, že Nitra k nám nepríde hrať otvorenú partiu a bude hrať na protiútoky, a tak sa aj stalo. V prvom polčase mali práve hostia najväčšiu šancu po kontre, kde však Jedlička vytiahol veľmi kvalitný zákrok. Pre hráčov to bol náročný zápas po náročnom týždni a hlavne po prehre v Michalovciach.

Až druhý polčas bol z našej strany v poriadku. Zmenili sme to, že Ronan a M. Vida sa viac museli vracať po loptu. Davisa a Blackmana som poslal o desať metrov vyššie a tým sa viac vysunuli aj K. Vida a Divković. Vytvárali sme si šancu za šancou, zároveň sme si prešli aj krízovou situáciou, keď sme nepremenili penaltu. Čo musím vyzdvihnúť je, že sme dnes nastúpili s jedným z najmladších mužstiev v histórii klubu a aj na striedačke sme mali troch hráčov z U19-ky. Musím pochváliť, že aj napriek tomu sme zápas výborne zvládli aj mentálne.“

Gergely Geri (FC Nitra): «Chcel by som na začiatok pogratulovať domácim, keďže si myslím, že ukázali, kde sú ich kvality. Vedeli sme, že domáci budú mať viac z hry, kým my sme čakali na naše šance. Jednu sme aj mali a je škoda, že sme ju nepremenili. Myslím si, že by sme mali viac síl. Tlak domácich sa postupne stupňoval.

Ustáli sme však aj jedenástku, no prišiel moment, kde sme pochybili, za čo nás súper potrestal. Ukázali sme však dobrú defenzívu, taktiež protiútoky. Pre hráčov bol tiež špecifický pocit hrať pred toľkými fanúšikmi, bola na nich vidieť aj nervozita. Určite im chcem za výkon pogratulovať, pretože urobili maximum pre výsledok, no dnes to na body nestačilo».

Foto: Marián Bazala

Fotogaléria: http://www.bazala.sk