FC Nitra
2:0
FK Senica
0
Fortuna liga
0
20 jún 2020 17:00
Štadión pod Zoborom
0
o zápase
video 0

FC Nitra — FK Senica 2:0 (0:0)

Góly: 59. Šefčík, 82. Ristovski.

Nitra: Šípoš — Kuník, Podhorin, Niemčaninov — Magda, Jesus, Faško (75. Javorčič), Chobot — Vrábel (66. Muleme), Šefčík (83. Hambálek) — Ristovski.

Náhradníci: Búš, Fabiš, S.Kóša, Kuliš.

Senica: Vorel — Lukáčik,Didiba, Addo — Deket (66. Mihál), Totka — F.Buchel (75. Sulley), Meliš, Moses — Černák (66. Kučera), Duda.

Náhradníci: Chropovský, Yenne, J.Buchel.

Rozhodovali: Marhefka — Somoláni, Perát.

Žlté karty: 6.Vrábel, 34.Niemčaninov, 85.Hambálek, 90.Magda — 45.Moses, 60.Vorel.

Diváci: 285.

V úvode zápasu vyskúšal pozornosť Vorela prudkou strelou z ľavej strany Chobot, gólman FK Senica nebezpečnú strelu iba vyrazil. V 10.minúte si nabehol za obranu Vrábel, ktorý svojou slabou strelou iba platonicky ohrozil bránu hostí.

Blízko ku gólu sme boli v 22.minúte, Faško z dobrej pozície po prihrávke od Šefčíka vo vnútri šestnástky minul vzdialenejšiu žrď. V 38.minúte to na opačnej strane skúšal z diaľky Moses, jeho strela ale letela vysoko nad bránu. O niekoľko sekúnd neskôr sme mohli skórovať, ale Ristovskeho z hranice šestnástky v dobrej príležitosti vychytal Vorel.

Do druhého polčasu sme vstúpili aktívne, v 57.minúte však mohol otvoriť skóre zápasu po prihrávke od Meliša hosťujúci Totka — naša obrana jeho pokus z vnútra šestnástky zblokovala. V 59.minúte sme sa  dočkali aj keď po spornom rozhodnutí, po rýchlej akcii a strele Šefčíka sa lopta odrazila od bránkovej konštrukcie, hra pokračovala ďalej, na pokyn postranného rozhodcu sa hlavný arbiter nakoniec rozhodol strelu uznať ako gól — 1:0.

V 72.minúte poslal Faško zo štandardky dobrý center, na ktorý si naskočil Ristovski, Vorel však tento pokus hlavou vyrazil. Zápas sme  definitívne rozhodli v 82.minúte, Ristovski zakončil ukážkovo hlavou k žrdi po centri z kopačky Šefčíka — 2:0. V 90.minúte vyskúšal Moses z priameho voľného kopu Šípoša, ktorý ale predviedol výborný zákrok a loptu vyrazil.

Foto: Marián Bazala

http://www.bazala.sk