AS Trenčín
0:3
FC Nitra
0
Fortuna liga
0
11 júl 2020 18:00
OMS Arena Senica
0
o zápase
video 0

AS Trenčín FC Nitra 0:3 (0:0)

Góly: 68. Faško, 74. Ristovski, 78. Podhorin.

FC Nitra: Šípoš — Kuník, Podhorin, Niemčaninov, Magda — Daniel Jesus, S.Kóša (78. Hambálek) — Fabiš (67. Šefčík), Faško (89. Danek), Chobot — Ristovski.

Náhradníci: Búš, Javorčič, Štefanec, Kuliš.

AS Trenčín: Šemrinec — Slávik, Mazanovský, Nielson, Comvalius — Roguljič (61. Kadák), El Mahdioui, Corryn (81. Zubairu) — Van Kessel, Čatakovič (67. Depetris), Ghali.

Náhradníci: Bergsen, Ligeon, Tučný, Knežević.

Rozhodovali: Očenáš — Roszbeck, Poláček.

Žlté karty: 49. Nielson, 57. Mazanovský.

Diváci: 253.

Útoky sa prelievali z jednej strany na druhú. Oba tímy sa dostávali často do zakončenia. V 17. min sa  Fabiš po chybe Nielsona dostal až pred Šemrinca, ale vystrelil vysoko nad bránu. O dve minúty najprv nebezpečne zakončil Roguljič, vzápätí Čatakovič, brankár Šípoš ale spoluhráčov podržal. V 23. min mal veľkú šancu útočník Ristovski. Šemrinec mu však obetavým zákrokom pokus zmaril. O minútu to opäť skúsil Ristovski, avšak Šemrinec opäť odolal. Na druhej strane mal v 33. min šancu Roguljič. Zakončenie už nebolo tak kvalitné.

Ani v druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Útoky sa striedali na oboch stranách. V 54. min mala Nitra obrovskú šancu otvoriť skóre. Fabiš sa dostal po šikovnej prihrávke do brejku, ale skvelého Šemrinca neprekonal. Lopta sa k nemu opäť odrazila a druhú strelu z bránkovej čiary vyrazil po obetavom zákroku len šestnásťročný ligový debutant Mazanovský.

V 61. min po centri Fabiša v dobrej pozícii hlavičkoval Ristovski nad bránu. Nitra sa napokon dočkala. V 68. min mal Faško dosť priestoru a exportnou strelou ľavačkou trafil presne — 1:0. Vedenie  sme navýšili v 74. min, keď Ristovski prízemnú strelu umiestnil presne k žrdi — 2:0. O tri minúty brankár Šípoš skvele vyrazil hlavičku Corryna. V 78. min sa opäť menilo skóre. Po rohu sa hlavou presadil Podhorin — 3:0.

Zdroj: Astrencin

Foto: Marián Bazala

http://www.bazala.sk